Mamy o projekcie #KNIEJA2020

W województwie podlaskim brakuje ośrodka z prawdziwego zdarzenia dla dzieci całościowymi zaburzeniami rozwoju, dla dzieci z przeróżnymi problemami i zaburzeniami. Jako mama dziewczynki z autyzmem wiem, jak ważna jest systematyczna terapia, ale także kontakt z innymi dziećmi, który jest problemem dla dzieci ze spektrum autyzmu.

W Kniei byliśmy na turnusie treningu umiejętności społecznych. Był to dla mojej córeczki i dla mnie wspaniały czas – kontakt z dziećmi, nauka zasad zabawy, współpracy z innymi, mnóstwo ciekawych zajęć i przyjaźni.

Istnienie takich miejsc docenić mogą właśnie rodzice dzieci z różnymi problemami – bo pobyt w takim ośrodku, to nie tylko wsparcie dla dzieciaków, ale swoista grupa wsparcia dla rodziców, wymiana wiedzy, doświadczeń, czy możliwość po prostu wygadania się i odpoczynku. Terapia jest bardzo ważna, ale połączenie jej ze sportem – a w Kniei będzie taka możliwość – to już 200 procent pozytywnego wsparcia!

Beata, mama Poli

Projekt #KNIEJA2020 to bardzo potrzebna sprawa. Jestem mamą 7-letniego chłopca z zespołem Aspergera. Nie ma dla nas zbyt wielu miejsc, w których możemy spokojnie i z korzyścią dla obu stron odpocząć. Dzieci z „papierami” nikt nie chce, a już rzadko się zdarza, żeby miały możliwość pobytu w miejscu, gdzie znajdą zrozumienie, wsparcie i potrzebną pomoc terapeutyczną. W miejscu, które będzie przygotowane na każdą okoliczność, łącznie z mieszkaniem treningowym dla młodzieży w spektrum autyzmu.

Taki jest właśnie projekt #KNIEJA2020. Bo taka jest Knieja w Rajgrodzie. Oddana dzieciom, ich potrzebom i otwarta na ich chłonne wszystkiego umysły. Dzieciom, w których najpierw widzi się człowieka, dopiero potem – jego trudności.

Gościliśmy tam z synem latem 2019. Spędziliśmy cudowny tydzień, który do dziś wspominamy i już planujemy kolejny wyjazd. A nawet jeśli kiedyś zechce pojechać sam, będę o niego spokojna, bo wiem, że będzie pod najlepszą opieką, a do tego będzie miał możliwość pobytu w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski“.

Sylwia, mama Juliusza

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o