HALA SPORTOWA

W ramach projektu istniejąca hala sportowa zostanie gruntownie odświeżona, wyposażona w profesjonalną podłogę sportową, trybuny oraz oświetlenie.

Obiekt będzie można przedzielić ruchomą kurtyną na dwie części, na których bezkolizyjnie mogą prowadzić zajęcia treningowe dwie grupy jednocześnie.

CENTRUM SPORTU

Obok hali sportowej powstanie nowy budynek Centrum Sportu o powierzchni użytkowej ok. 570 m2, w którym znajdą się: siłownia o powierzchni ok. 160m2, kort do squash’a w technologii ASB z technologią iSquash, sala fitness ze ścianką wspinaczkową oraz przestrzeń rekreacyjna ze stołami do ping ponga, stołem do bilarda, rzutkami itp.

SIŁOWNIA

Siłownia wyposażona zostanie w sprzęt dla sportowców wyczynowych, jednak został on dobrany w taki sposób, że będą mogli z niego korzystać wszyscy: seniorzy, osoby niepełnosprawne, osoby wymagające rehabilitacji, goście indywidualni oraz okoliczni mieszkańcy.

Sprzęt można podzielić na cztery grupy:

sprzęt aerobowy

sprzęt do treningu siłowego

sprzęt do ćwiczeń dynamicznych

wolne ciężary

KORT DO SQUASH’A

Centrum sportu to również kort do squash’a wraz z aplikacją I-Squash. Kort do squasha ma likwidować bariery – nikt nie powinien czuć się w nim obco. Jeśli ktoś nie chce rywalizować lub trenować, może po postu pobawić się lub nawet powygłupiać oraz ciekawie spędzić czas w sposób niedostępny praktycznie nigdzie w Polsce. ISquash to również zabawy bez rakiety – tylko z piłką, więc odnajdą się w tym również osoby, które z jakichś powodów nie mają predyspozycji lub nie czują się komfortowo przy uprawianiu sportów rakietowych.

SIŁOWNIA PLENEROWA

Centrum sportu to również nowa wypożyczalnia rowerów, sprzęt do sportów walki, oraz siłownia plenerowa składająca się z 12 dwustanowiskowych urządzeń, z czego 5 będzie przystosowanych do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o